Adres: Polska

Starzy i młodzi, biedni i bogaci, brzydcy albo seksowni. Pochodzą z wielkich miast albo wiosek. Nie wiedzą, ile ich łączy.

Reklama

Adres: Polska

Adres: Polska

30.07.2019
Czyta się kilka minut
Starzy i młodzi, biedni i bogaci, brzydcy albo seksowni. Pochodzą z wielkich miast albo wiosek. Nie wiedzą, ile ich łączy.
Włocławek, 2017 r.
D

Dzwonię pięć razy. Bez odpowiedzi. A przecież widzę zapalone światło. Ktoś jest w domu. Domofon działa. Furtka jest zablokowana tylko kawałkiem sznurka. Skrzypi lekko, gdy wprowadzam rower na podwórko. Rozglądam się, obchodzę dom. Szukam drzwi.

Są otwarte.

– Chwila, już schodzę! – kobiecy głos.

Bohaterów tego tekstu dzieli wszystko. Wiek, wykształcenie, zawód, pochodzenie. Nigdy się nie spotkają. Łączy ich tylko adres. Jedna ulica, jeden numer. Cicha 3.

Żaden z mieszkańców tej ulicy nigdy nie udzielał wywiadu. Nigdy ich o nic nie pytano. Dlatego ulicę nazywam Cichą. W rzeczywistości to po prostu jeden z najpopularniejszych adresów w kraju. Niczym szczególnym się nie wyróżnia. Polska bez filtra. Polska bez poprawek, Polska z przypadku.

W Polsce jest dwa tysiące takich adresów. Zaznaczyłem wszystkie na mapie. Spakowałem sakwy, wsiadłem na rower,...

17640

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]