Reklama

Ładowanie...

Pocztówka z Gizy

Pocztówka z Gizy

01.11.2021
Czyta się kilka minut
MOHAMED ABD EL GHANY / REUTERS / FORUM
K

Krajobraz egipskiego płaskowyżu zmieniał się dramatycznie na przestrzeni tysiącleci. Grobowiec Cheopsa nie ma już błyszczącej, złotej czapeczki, a jego boki nie lśnią bielą polerowanego wapienia. Piramidy straciły swój połysk. Stąd pomysł, by dziesięciu artystów dokonało reinterpretacji starożytnego dziedzictwa. To pierwsza międzynarodowa wystawa sztuki odbywająca się w tym miejscu. Nie potrwa długo – finisaż zaplanowano na 7 listopada. W zamyśle organizatorów odzwierciedlać ma globalny wpływ dawnego Egiptu na współczesny świat oraz sztukę. Na zdjęciu projekt włoskiego rzeźbiarza Lorenzo Quinna. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]