Reklama

Ładowanie...

Po latach

18.02.2008
Czyta się kilka minut
Wieczorami, w głębokim fotelu wyruszam śladami swoich dawnych wędrówek.
P

Po latach

Wieczorami, w głębokim fotelu wyruszam śladami swoich dawnych wędrówek. Zwłaszcza wtedy, kiedy w gazecie czy telewizji ukaże się wiadomość o miejscu, które znam. Jest to przeważnie wiadomość tragiczna, bo media niespecjalnie lubią dobre wiadomości.

Tak więc znów byłam na wielkim placu w Karaczi, mojej pierwszej azjatyckiej metropolii, pachnącej surową rybą, spalinami i słodkawym kadzidłem - w dniu, w którym terrorysta zabił piękną, odważną kobietę Benazir Bhutto. Znów błądziłam po uliczkach i placykach świątynnego kompleksu Złotej Pagody w Rangunie, kiedy w Birmie zrozpaczony tłum wyległ na ulice w proteście przeciw kolejnemu generałowi-despocie. Znów byłam w ukochanej Kenii i jechałam równiną Athi z białą czapą Kilimandżaro na horyzoncie, kiedy po wyborach prezydenckich dwie partie zostawiały swoich poległych na...

2559

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]