Reklama

Ładowanie...

Tam dom twój, gdzie cztery koła twoje

03.08.2020
Czyta się kilka minut
Polskę zza kółka kampera widać jak przez szkło powiększające.
Pieniny, pole kempingowe u stóp Trzech Koron, 18 lipca 2019 r. ADAM WYSOCKI / EAST NEWS
P

Pani Aniu, szukam adresu i nie mogę znaleźć – mówię przez telefon, ale chwilę później wszystko już wiem, bo widzę temat naszej rozmowy zaparkowany przed jednym z domów.

– Spotkajmy się przy kamperze – mówi pani Ania. – Zaraz do pana wyjdę.

Pojazd w odcieniach beżu i brązu ma już swoje lata. Konkretnie 33.

– Ja śpię tu – pokazuje na sporej wielkości łóżko w górnej kabinie trzyletnia Zuzia.

– Lubisz jeździć kamperem?

– Taaak!

Kiedy jadą, pani Ania siedzi po stronie pasażera. Przez trzy ostatnie lata nauczyła się czytać mapę, co jest ważne, bo pan Bartek na GPS-ie nie jeździ. Raz wyznaczył trasę z punktu A do B i Google poprowadził przez tak kręte dróżki, że kamper ledwo się mieścił.

W domu na lodówce i w kabinie kampera gromadzą magnesy z punktów, które odwiedzili. Miejsce powoli się kończy. Kamper w środku jest przytulny i wygodny....

13059

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]