Reklama

„Po co był ten Kongres?”

„Po co był ten Kongres?”

06.08.2012
Czyta się kilka minut
Odpowiadam na to pytanie niemal nieustannie, odkąd wróciłem z 1. Kongresu Nowej Ewangelizacji w Polsce...
P

Pytają wszyscy: księża, dziennikarze, świeccy, biskupi, młodzi i starsi z ruchów kościelnych. Pytają o nadzieje i spodziewane owoce. I o to, co się dalej wydarzy.

Trzeciego dnia Kongresu po południu, w trakcie przerwy w obradach, chodziłem wokół kościoła w Kostrzynie, licząc na rozmowy z uczestnikami. Pierwszy podszedł proboszcz z północy Polski. Mówił o swojej parafii: aktywna, w dużym mieście, z wieloma wspólnotami (oaza, sześć wspólnot Drogi Neokatechumenalnej, wyjazdowe rekolekcje i seminaria gromadzące ludzi najuboższych, często bezrobotnych). A jednak wszystko to mu nie wystarcza i nie daje spokoju. Szuka sposobu na prowadzenie całej parafii. Jak przekształcić całą parafię w rzeczywistą „wspólnotę wspólnot”? Spytał, czy słyszałem o prowadzeniu parafii tzw. metodą komórek.

Coś słyszałem – ponad 30 lat temu (jeszcze w swoich czasach oazowych) zetknąłem się w...

2140

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]