Reklama

Płonie tajga w Kanadzie

Płonie tajga w Kanadzie

09.05.2016
Czyta się kilka minut
Wielki pożar lasu, który wybuchł 1 maja w północno-wschodniej części kanadyjskiej prowincji Alberta, zmusił do ewakuacji wszystkich mieszkańców miejscowości Fort McMurray (80 tys.).
Fot. Darryl Dyck / BLOOMBERG VIA / GETTY IMAGES
T

Teraz ogień zagraża sąsiedniej prowincji Saskatchewan i Terytoriom Północno-Zachodnim. Wysoka jak na wiosnę temperatura oraz silny wiatr utrudniają strażakom walkę z ogniem, który strawił już obszar 2 tys. km2. W okolicach Fort McMurray znajdują się trzecie co do wielkości złoża naftowe na świecie. Pożar w Albercie – największa katastrofa naturalna w historii Kanady – będzie miał więc także skutki gospodarcze. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]