Reklama

Ładowanie...

Płonie tajga w Kanadzie

Płonie tajga w Kanadzie

09.05.2016
Czyta się kilka minut
Wielki pożar lasu, który wybuchł 1 maja w północno-wschodniej części kanadyjskiej prowincji Alberta, zmusił do ewakuacji wszystkich mieszkańców miejscowości Fort McMurray (80 tys.).
Fot. Darryl Dyck / BLOOMBERG VIA / GETTY IMAGES
T

Teraz ogień zagraża sąsiedniej prowincji Saskatchewan i Terytoriom Północno-Zachodnim. Wysoka jak na wiosnę temperatura oraz silny wiatr utrudniają strażakom walkę z ogniem, który strawił już obszar 2 tys. km2. W okolicach Fort McMurray znajdują się trzecie co do wielkości złoża naftowe na świecie. Pożar w Albercie – największa katastrofa naturalna w historii Kanady – będzie miał więc także skutki gospodarcze. ©℗

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]