Reklama

Placek

Placek

03.03.2015
Czyta się kilka minut
Mamy czas kampanijny i jest to bezwzględnie okres, w którym reaktywność polityków narasta. Zjawisko jest stare, jare i nigdy nie daje nadziei na ciekawsze jutro.
W

Wiemy z rozlicznych doświadczeń z politykami naszymi, że ich reaktywność nie przekłada się na wiele więcej prócz ględzenia. Reaktywność dzisiejsza oddaje z nawiązką powszechny lęk przed reformami, a bywało, owszem, że nawet najzajadlejsi marzyciele o starych dobrych czasach musieli ludowi zasunąć pomysły na reformy właśnie i snuć modernizacyjne wizje. Było to, przyznajmy, zawsze nieporadne, bardzo trudne i cholernie męczące – głównie dla polityków właśnie, na ogół średnio przygotowanych do czegokolwiek prócz narzekania. W czasach takich jak nasze, w których marzenia rzesz koncentrują się na powrocie do pojmowalnych i znanych dla wszystkich mechanizmów czegokolwiek, życie polityka polskiego jest głównie usłane różami. Wszyscy pojmują, o czym mówi. Tak jest teraz i na tym się skupmy.
Głoszenie czy proponowanie jakichkolwiek nowości to dziś – trzeba sobie rzec szczerze – pomysł na...

3656

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]