Reklama

Pewność premiera

Pewność premiera

08.07.2013
Czyta się kilka minut
Jeden procent siedemdziesiąt cztery setne. O tyle wygrał PiS-owski Jerzy Wilk z kandydatką PO w Elblągu. Porażka niewielka, ale bolesna, bo obie partie rzuciły do walki wszystkie siły.
J

Jaka była strategia Platformy? Najpierw milczenie: może w referendum nie będzie odpowiedniej frekwencji. Potem delikatna samokrytyka i wyśmiewanie rywali: „Kto tam będzie kopał i budował port”. Potem zmiana dekoracji i obietnice: „Jeśli ktoś może, to tylko my”. Nie udało się.
Podobnie dzieje się w skali makro. Donald Tusk – patrz wywiad w „Gazecie Wyborczej” – uspokaja. PiS ma przewagę 9 procent? On to wszystko przewidział! Spokojnie, w 2015 r. tendencje się odwrócą... Pewność siebie podobna do tej, z którą premier oświadczał, że w Polsce nie ma z kim przegrać. Mimo fatalnych sondaży nie ma w liderze PO refleksji nad błędami. Notowania spadają? Bo podnieś­liśmy wiek emerytalny, media nas nie lubią, opozycja zaś jest potężna i wstrętna. A ludzie? Ludzie mają coraz większe aspiracje. Nadążyć za nimi nie sposób. Chcieliby tego i tamtego. A jak dostaną? Wdzięczni są tylko sobie. A...

1854

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]