Reklama

Perpetuum mobile

Perpetuum mobile

09.12.2008
Czyta się kilka minut
W jednym się zgadzam z Jarosławem Kaczyńskim: nie zamieniłbym się ze Stefanem Niesiołowskim na życiorysy. Tyle tylko, że z innych powodów niż prezes PiS. Nie wiem - i mam nadzieję, że nigdy nie będę się musiał o tym przekonać - jak zachowałbym się w sytuacji granicznej: brutalnie przesłuchiwany przez urzędników totalitarnego reżimu. Czy ktokolwiek ma więc dzisiaj prawo stopniować bohaterstwo człowieka, który w imię niepodległej Polski ryzykował życie? Ale... Nie chciałbym też, by po heroicznym okresie życia - jeśliby mi się taki przytrafił - przyszedł czas na agresję, nienawiść i destrukcję.
N

Niszczenie standardów, degrengolada, magiel... - to tylko kilka terminów używanych do opisu obecnego stanu polskiej debaty publicznej. Korzystają z nich również strony sporu, ale kierują je tylko w politycznego przeciwnika. I dlatego w oczach działaczy PO chamskimi, nienawistnymi, deprecjonującymi godność urzędu prezydenta RP nigdy nie są Janusz Palikot czy Stefan Niesiołowski, a zdaniem PiS, Jarosław Kaczyński czy Joachim Brudziński nigdy nie posługują się agresją, insynuacją i pomówieniem. Miary już dawno zostały przekroczone i będą przekraczane kolejne. My, dziennikarze, to przecież kochamy.

Każda ze stron gra "swoimi" mediami, a te grają "swoimi" politykami. Ot, takie perpetuum mobile zbiorowej hipokryzji.

776

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]