Reklama

Patagonia: zaginął obrońca Indian

Patagonia: zaginął obrońca Indian

14.08.2017
Czyta się kilka minut
Człowiek na zdjęciu to Santiago Maldonado, argentyński aktywista.
FACEBOOK
O

Ostatni raz widziano go kilka dni temu na miejscu przymusowych wysiedleń Araukanów, rdzennych mieszkańców części Patagonii, którzy mają opuścić ziemie należące do koncernu odzieżowego Benetton, pozyskującego tu wełnę. Spór o tereny, odebrane Indianom przez państwo podczas krwawych zajazdów w XIX w., trwa od lat. O wyjaśnienie losu Maldonada apeluje ONZ, była prezydent Argentyny tweetuje: „Santiago musi wrócić żywy”; w zamian za informacje o nim rząd oferuje 27 tys. dol. Podejrzenie pada na lokalne odziały parapolicyjne; w tle, jak zwykle, spór o zyski z ziemi. ©

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]