Reklama

Wydanie specjalne TP "Smak wolności"

Pasowanie rycerzy

Pasowanie rycerzy

29.05.2012
Czyta się kilka minut
Danuta Wałęsowa i ks. Andrzej Augustyński odebrali 27 maja w Krakowie Medale św. Jerzego – nagrodę przyznawaną przez „Tygodnik Powszechny”.
Owacja dla Danuty Wałęsowej (na zdjęciu z córką Magdaleną i wnukiem Szymonem) oraz ks. Andrzeja Augustyńskiego fot. Paweł Ulatowski
P

Podczas gali w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” medale wręczyli laureatom ks. Adam Boniecki i Piotr Mucharski. Wśród gości byli m.in. Janina Ochojska i Krystyna Zachwatowicz, minister sprawiedliwości Jarosław Gowin i prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

– Medal św. Jerzego wziął się z potrzeby pokazania ludzi, którzy, podobnie jak św. Jerzy, walczą ze smokiem zła – wyjaśnił ks. Adam Boniecki, otwierając uroczystość. – Wartość wyróżnienia jest kształtowana przez tych, którzy je otrzymują. Szukamy ludzi, którzy walczą. Za nazwiskami dotychczasowych laureatów kryją się wspaniałe biografie: ludzie tworzący rzeczywistość, w której żyjemy.

HISTORIA WIELU KOBIET

Przedstawiając Danutę Wałęsową, redaktor-senior „Tygodnika” powiedział, że otrzymuje ona nagrodę za odwagę, z którą dopominała się o godność niedocenianych i marginalizowanych...

6160

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]