Reklama

Państwo w aferze

Państwo w aferze

07.11.2004
Czyta się kilka minut
Połączone afery - ta dotycząca spółki Orlen i ta związana ze spotkaniem najbogatszego biznesmena RP Jana Kulczyka z rosyjskim szpiegiem Władimirem Ałganowem - okazują się także testem sprawności instytucji państwa.
N

Naturalnie, klasówka ciągle trwa. Niemal codziennie pojawiają się nowe fakty i wątki - a przy okazji wychodzą na jaw kolejne niedociągnięcia i świadectwa dobrej roboty. Więcej: zważywszy na stopień skomplikowania sprawy i jej po części tajną materię może się okazać, że obecne oceny trzeba będzie kompletnie sfalsyfikować. Może być i tak, że prawdziwy przebieg wydarzeń i rzeczywista rola ich uczestników nigdy nie zostanie odtworzona. Lecz i na obecnym etapie można próbować wstępnych podsumowań.

Komisja śledcza

Parlament na wieść o aferze Orlenu zachował się już odruchowo: powołał komisję. Sejmowe komisje śledcze są narzędziem przewidzianym właśnie w nadzwyczajnych sytuacjach. Na początek prac komisji cień na nią rzucała afera Rywina. Członków nowej komisji podejrzewano o chęć zbicia politycznego kapitału ŕ la Jan Rokita, a sam...

10965

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]