Reklama

Ładowanie...

Dola pełnomocnika

21.11.2004
Czyta się kilka minut
Moim zadaniem jako pełnomocnika jest pilnowanie, aby wobec mojego klienta - kimkolwiek by był - przestrzegano procedur prawa. W przypadku pana Kulczyka mam dbać, by nie był on traktowany inaczej tylko dlatego, że jest bogaty i wielu go nie lubi.
T

TYGODNIK POWSZECHNY: - Jest Pan zadowolony ze stanu III Rzeczypospolitej?

JAN WIDACKI: - Jeszcze w połowie lat 80. nie mogliśmy być pewni, że doczekamy wolnej Polski. Dziś ją mamy. Jesteśmy w Unii Europejskiej i NATO. Pewnie: demokracja polska jest słabiutka, bo ma słabą bazę, są afery, państwo przeżera korupcja. Ale z przerażeniem słyszę, że nawet ludzie, którzy tę wolną Polskę współtworzyli, nawołują teraz do jej zburzenia i żądają powołania nowej - IV już - RP.

- Czy nie widzi Pan, że Polska oplątana jest siecią powiązań biznesowo-bezpieczniacko-politycznych?

- Dostrzegam patologie. Ale teza, że wszystkim rządzą agenci, jest paranoiczna.

- I tylko przez przypadek w większości ujawnionych ostatnio afer pojawiają się ludzie ze służb specjalnych - tych z czasów III RP i...

17148

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]