Reklama

Oswojone symbole

Oswojone symbole

18.04.2004
Czyta się kilka minut
Obejrzałam film “Pasja". Inaczej teraz mówię różaniec, inaczej się modlę. Patrzę w kościele na Ukrzyżowanego i widzę, że przyzwyczailiśmy się do “umytego" ciała naszego Zbawiciela, do naszego wyobrażenia Jego twarzy, nawet do korony cierniowej, wyglądającej prawie dekoracyjnie. Tak nie było. Tworzymy “wygodne" obrazy i symbole - Mel Gibson pokazuje, że można zobaczyć inaczej. Teraz zdaję sobie sprawę z ogromu naszych grzechów, które sprawiły, że druga osoba Trójcy Św. zeszła do nas i pozwoliła się poddać nieludzkim torturom, abyśmy uczyli się tajemnicy odkupienia jako miłości.
N

NINA BOŁASZEWSKA (Vancouver, Kanada)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Od 25 maja 2019 r., godz. 0:00, do zakończenia głosowania do Parlamentu Europejskiego trwa CISZA WYBORCZA. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej. Dowiedz się więcej >> 

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]