Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Oswojone symbole

Oswojone symbole

18.04.2004
Czyta się kilka minut
Obejrzałam film “Pasja". Inaczej teraz mówię różaniec, inaczej się modlę. Patrzę w kościele na Ukrzyżowanego i widzę, że przyzwyczailiśmy się do “umytego" ciała naszego Zbawiciela, do naszego wyobrażenia Jego twarzy, nawet do korony cierniowej, wyglądającej prawie dekoracyjnie. Tak nie było. Tworzymy “wygodne" obrazy i symbole - Mel Gibson pokazuje, że można zobaczyć inaczej. Teraz zdaję sobie sprawę z ogromu naszych grzechów, które sprawiły, że druga osoba Trójcy Św. zeszła do nas i pozwoliła się poddać nieludzkim torturom, abyśmy uczyli się tajemnicy odkupienia jako miłości.
N

NINA BOŁASZEWSKA (Vancouver, Kanada)

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]