Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

19.07.2021
Czyta się kilka minut
13-19 lipca
O

ODKRYCIE

Ponad 160 nieoznaczonych grobów znaleziono przy b. katolickiej szkole z internatem na wyspie Penelakut na zachód od Vancouver. To już czwarte tego typu odkrycie w ostatnich miesiącach. W Kanadzie działało 139 przymusowych szkół dla rdzennych mieszkańców, 60 proc. z nich prowadził Kościół katolicki.

KARA

Biskup La Crosse w USA odwołał z urzędu kontrowersyjnego proboszcza Jamesa Altmana i zakazał mu aktywności publicznej. Ksiądz słynie z wypowiedzi negujących zagrożenie pandemiczne, porównuje szczepienia do eksperymentów medycznych w obozach nazistowskich. Jest popularny w kręgach konserwatywnych, uważa m.in., że katolikowi nie wolno głosować na Demokratów.

HISTORIA

Gdańscy dominikanie otwarli wystawę upamiętniającą 800 lat obecności swojego zakonu w Polsce. Opowiada ona historię klasztoru od fundacji, przez dzieje w czasie reformacji, po kasatę w XIX w. i powrót po 1945 r. Na zdjęciu przywilej wielkiego mistrza krzyżackiego Anno von Sangershausena dla konwentu w Toruniu.

LATO

„Potrzebujemy ekologii serca, na którą składają się odpoczynek, kontemplacja i współczucie. Wykorzystajmy do tego okres letni!” – powiedział Franciszek w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański” 18 lipca.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]