Reklama

Ostrożnie ze sprężynami

Ostrożnie ze sprężynami

20.10.2014
Czyta się kilka minut
Ładna ta sprężynka: wpisana w kształt Polski metafora energii kumulującej się pod naporem i napięcia wprawiającego w ruch.
O

Organizacje marketingowe i biznesowe odpowiedzialne za inicjatywę „Logo dla Polski” chcą, żeby ufundowały je prywatne firmy i przekazały Skarbowi Państwa, do wykorzystania przez instytucje publiczne i każdego przedsiębiorcę dla promocji polskich produktów. Chodzi o uspójnienie, jak to ujmują, „komunikacji marki Polska”.

Ale po co sprężynka – słychać głosy – skoro mamy symbole narodowe? Pokazując sprężynkę, marketing mówi, że orzeł nie może. Nie sprzedaje. Zbyt poważny? Nieatrakcyjny graficznie? Obciążony konotacjami z krwią i blizną? A może przez 25 lat nie nauczyliśmy się go szanować? A może winne są przepisy ograniczające umieszczanie symboli państwowych na towarach? Marketing sięga po nowe logo, wylewając orła z kąpielą – pytanie tylko, czy obrońcy orła naprawdę zgodziliby się go umieszczać na majtkach lub worku ziemniaków.

Problem nie leży między orłem a sprężynką....

2294

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]