Reklama

Ostatnio

24.03.2009
Czyta się kilka minut
Jeszcze do niedawna zdarzały mi się chwile niepohamowanej ciekawości, pragnienie, żeby za jakieś 30, 50, 70 lat wychylić na chwilę głowę z jakiegoś nieokreślonego "tam" i zobaczyć na własne oczy, co się dzieje tutaj. Czego uczą się dzieci w pierwszej klasie, czy są jeszcze lodowce i tropikalne lasy, czy zwalczono raka, czy ktoś chodzi do kościołów, meczetów i innych świątyń, czy pisze się jeszcze książki, jaki jest układ sił w Europie i Azji, i czy ten podział jeszcze istnieje, czego ludzie pragną, czego się boją?...
O

Ostatnio czuję dziwny brak zainteresowania i nie wydaje mi się, abym kiedykolwiek chciała wychylać głowę skądkolwiek. Może jest to dezaprobata dla chaosu, trywialności, dla niezrozumiałych kryzysów, niepojętych przekrętów, dla zajadłości, nienawiści, masakr w szkołach, aktów okrucieństwa, dla wirtualu i dla realu, dla całego kierunku, w jakim toczy się nasz światek. A może to jest po prostu starość.

Przełomy

Telewizyjne Kino Polska przypomniało piękny serial Wajdy "Z biegiem lat, z biegiem dni", opisanie przełomu XIX i XX wieku przez ówczesnych autorów i współczesnych aktorów Teatru Starego. C.K. Kraków, szok modernizmu, straszni mieszczanie i "filistrzy" ze swoją hipokryzją i zakłamaniem, straszne emancypantki i przedstawiciele bohemy ze swoją egzaltacją i histerią, niby wszystko straszne, ale jakieś poczciwe, wzruszające, z ...

2591

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]