Reklama

Gabon wie, że Bóg jest dobry

Gabon wie, że Bóg jest dobry

01.08.2016
Czyta się kilka minut
Żyją w rzeczywistości, którą trudno nam sobie wyobrazić. Ale entuzjazmu w wyznawaniu wiary możemy im tylko zazdrościć.
Martine Angue prowadzi grupę z Gabonu na Błonia. Kraków, 27 lipca 2016 r. Fot. Jacek Taran dla „TP”
Ł

Łańcut, Dni w Diecezjach poprzedzające główne obchody Światowych Dni Młodzieży. Msza, trwa procesja z darami. Młodzi ludzie niosą w dłoniach kilo cukru, karton mleka, kosz owoców. Bo takie dary składają na co dzień w swojej parafii.

Intensywny zapach kadzidła, dym przysłania ołtarz. Ciszę przerywa wysoki, przenikliwy okrzyk. W środkowej nawie zaczyna się taniec. Energiczny, spontaniczny, swobodny. Wirują słomiane spódnice, młode dziewczyny skaczą, rytmicznie klaszczą, machają zielonymi gałązkami. Chłopcy przygrywają na bębnach, słychać tamburyn, drewniane cymbałki. Śpiewy i okrzyki: „Gabon wie, że Bóg jest dobry. Polska wie, że Bóg jest dobry”.

Złote ołtarze i klepiska

35-osobowa grupa z Gabonu przyjechała do Polski na ŚDM znad oceanu – m.in. z Sanktuarium Matki Bożej Gabońskiej w Melen, z parafii św. Tomasza w Ntoum i Matki Bożej Morza w...

7983

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]