Reklama

Ładowanie...

Ostatnie z Nim rekolekcje

10.04.2005
Czyta się kilka minut
Ten tekst miał być inny. Niedokończony. Miał być o ludziach czuwających tak jak podczas papieskich pielgrzymek. Ruszyliśmy ich szlakiem... Wiadomość dotarła w drodze z Zakopanego do Wadowic.
Noc z 2 na 3 kwietnia 2005, Pałac Arcybiskupów w Krakowie...
K

Kraków, piątek 1 kwietnia. Wieczorem w Teatrze Kameralnym miał odbyć się kabaret na 60-lecie “Tygodnika Powszechnego". Aktorami mieli być redaktorzy i przyjaciele pisma; próby trwały od kilku dni. Gdy w czwartek wieczorem przychodzi wiadomość o krytycznym stanie zdrowia Papieża, zapada decyzja: kabaretu nie będzie. Zamiast tego, jeszcze w nocy, rozpoczynają się przygotowania do zupełnie innego wieczoru.

Kilkanaście godzin później wszystko jest gotowe. Wieczór, planowany od miesięcy jako radosne świętowanie jubileuszu pisma, do którego autorów należał kiedyś ksiądz, potem biskup, wreszcie arcybiskup Karol Wojtyła, staje się cichym pożegnaniem. Wiersze czytają poeci (wśród nich Wisława Szymborska) i aktorzy z Krakowa i Warszawy, na fortepianie gra Kevin Kenner...

Wcześniej, w południe, zaplanowana była Msza św. w intencji “Tygodnika". Kardynał...

11297

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny + bilety w prezencie
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Teraz do dostępu prezent: 2 bilety kinowe na film „Johnny”!

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]