Reklama

Ostatnie z Nim rekolekcje

Ostatnie z Nim rekolekcje

10.04.2005
Czyta się kilka minut
Ten tekst miał być inny. Niedokończony. Miał być o ludziach czuwających tak jak podczas papieskich pielgrzymek. Ruszyliśmy ich szlakiem... Wiadomość dotarła w drodze z Zakopanego do Wadowic.
Noc z 2 na 3 kwietnia 2005, Pałac Arcybiskupów w Krakowie...
K

Kraków, piątek 1 kwietnia. Wieczorem w Teatrze Kameralnym miał odbyć się kabaret na 60-lecie “Tygodnika Powszechnego". Aktorami mieli być redaktorzy i przyjaciele pisma; próby trwały od kilku dni. Gdy w czwartek wieczorem przychodzi wiadomość o krytycznym stanie zdrowia Papieża, zapada decyzja: kabaretu nie będzie. Zamiast tego, jeszcze w nocy, rozpoczynają się przygotowania do zupełnie innego wieczoru.

Kilkanaście godzin później wszystko jest gotowe. Wieczór, planowany od miesięcy jako radosne świętowanie jubileuszu pisma, do którego autorów należał kiedyś ksiądz, potem biskup, wreszcie arcybiskup Karol Wojtyła, staje się cichym pożegnaniem. Wiersze czytają poeci (wśród nich Wisława Szymborska) i aktorzy z Krakowa i Warszawy, na fortepianie gra Kevin Kenner...

Wcześniej, w południe, zaplanowana była Msza św. w intencji “Tygodnika". Kardynał...

11297

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]