Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Orbán i jego media

Orbán i jego media

09.10.2017
Czyta się kilka minut
Ágnes Urbán, dyrektorka Wydziału ­Informacji i Komunikacji Uniwersytetu ­Korwina w Budapeszcie: Problemy węgierskich mediów nie zaczęły się wraz z premierem Orbánem. Ale żaden rząd nie posunął się tak daleko. On stworzył własnych oligarchów.
Viktor Orbán odpowiada na pytania dziennikarzy po referendum dotyczącym stanowiska Unii wobec uchodźców. Budapeszt, 2 października 2016 r. VADIM GHIRDA / AP / EAST NEWS
D

DARIUSZ KAŁAN: W dekoncentracji mediów, którą przeprowadził na Węgrzech premier Viktor Orbán, najbardziej interesujące wydaje się to, że rząd nie wywołał z tego powodu wojny ideologicznej. Po prostu zapłacił podmiotom zagranicznym, obie strony rozstały się w ciszy i zgodzie.

ÁGNES URBÁN: Orbán działał według zasady business as usual. Sądzę, że wielu inwestorów było zadowolonych, iż mogą odejść z Węgier. Nie tylko dlatego, że zostali za swoje udziały suto wynagrodzeni, ale także z tego powodu, że rynek węgierski jest mały, pogrążony w zapaści, nieprzewidywalny. Np. trzy lata temu, w środku roku finansowego, rząd nagle wprowadził podatek od przychodów reklamowych. Do tego dochodzi kryzys mediów tradycyjnych, związany z rosnącym znaczeniem internetu. Premier od dawna powtarzał, że media węgierskie muszą trafić w węgierskie ręce. Tak się stało.

...

11739

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]