Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Ojciec dyrektor przetrwa wszystkie burze

Ojciec dyrektor przetrwa wszystkie burze

02.09.2008
Czyta się kilka minut
Mimo że od wielu lat na falach Radia Maryja, w Telewizji Trwam oraz w "Naszym Dzienniku" powraca motyw niepokoju o los tych instytucji i kłód rzucanych nieustannie pod nogi ich twórcy i animatorowi, tak naprawdę ich przyszłość jest niezagrożona, a ojciec dyrektor może spać spokojnie. Ten spokojny sen zawdzięcza w dużej mierze własnym talentom, ale też wsparciu, jakie otrzymuje z wielu stron, przede wszystkim zaś w samym Kościele - od księży biskupów począwszy, a na rozmaitych ludziach dobrej woli skończywszy.
T

Talent ojca dyrektora objawił się w tym, że udało mu się stworzyć - i stopniowo rozbudować - strukturę, która cieszy się tak w Kościele, jak w państwie, niemal zupełną autonomią. Ojcu dyrektorowi wszystko wolno, nigdy - nawet w przypadku najbardziej kontrowersyjnych działań i wypowiedzi - nie spotyka go żadna kara, co najwyżej upomnienie, i to też na ogół złagodzone zapewnieniami o życzliwości i szacunku dla jego dzieła. Pamiętam bardzo dobrze wywiad, jakiego udzielił KAI-owi ksiądz prymas Glemp w 2005 r. Padły tam m.in. następujące słowa: "O. Tadeusz Rydzyk, a nawet paru biskupów, którzy mu się podporządkowują [podkr. moje - WB], prowadzi swoją działalność jakby równolegle do Episkopatu. (...) Myślę, że jakiś czas będziemy szli obok siebie". Powiedział to spokojnie, bez emocji, nie wyrażając żadnych obaw związanych z tym rozdwojeniem. óźniej jeden z biskupów (tych "...

6238

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]