Reklama

Od Allaha do Jezusa

Od Allaha do Jezusa

28.03.2016
Czyta się kilka minut
Droga, którą przeszły, jest długa i kręta. Dla niektórych przyjęcie chrztu oznaczało zerwanie z rodziną i przyjaciółmi. Ale – jak twierdzą – nie było wyjścia, gdy Jezus wezwał.
Od lewej: Sevil Maria, Selin Aksut Fot. Marcelina Szumer x 2
S

Selçuk, zachodnia Turcja. U podnóża Góry Słowików słynącej z sanktuarium, w którym ostatnie lata życia spędzić miała Maryja, dosłownie vis-à-vis imponujących ruin dawnej bazyliki świętego Jana, w wąskiej uliczce na tyłach meczetu mieści się niewielki budynek przyklejony do innego. Z zewnątrz niczym się nie wyróżnia, tylko biały kolor świeżo pomalowanych ścian kontrastuje z otoczeniem. Na krużganku spore zamieszanie.

Dzieci bawią się z białym szczeniakiem labradora, dorośli wylewnie witają pojawiających się kolejno gości, wykładając na stół w pomieszczeniu kuchennym przygotowane przez siebie ciasta. Radosną wrzawę przerywa brat Maciej, kapucyn, który co sobotę przyjeżdża tu z domu Matki Bożej, by odprawić mszę dla katolickiej wspólnoty Emmaus.

Wierni przez kuchnię przechodzą do drugiego pomieszczenia położonego poniżej poziomu ulicy. Światło wpada do niego...

12069

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]