Reklama

Apokalipsa w kraju Allaha

Apokalipsa w kraju Allaha

20.02.2017
Czyta się kilka minut
Nie wszystkie z siedmiu Kościołów wspomnianych przez św. Jana w ostatniej księdze Biblii zamieniły się w historyczne ruiny. Część wspólnot przetrwała. Kiedyś otaczały je pogańskie świątynie, dziś – meczety.
Kościół św. Jana w Efezie Fot. Marcelina Szumer
S

Selma Maden Avcu modli się każdego dnia. Od przeszło 12 lat, czyli odkąd przyjęła chrzest z rąk protestanckiego pastora, prosi Jezusa, by dał jej siłę i odwagę do głoszenia Ewangelii w rodzinnym Denizli. Turecka prowincja znana z wapiennych tarasów Pamukkale i imponujących ruin antycznego Hierapolis w czasach biblijnych nazywała się Laodycea. Fakt, że dziś chrześcijanie nie cierpią tu prześladowań, nie znaczy, że łatwo jest nieść Dobrą Nowinę wyznawcom Mahometa. Zwłaszcza jeśli samemu dorastało się w rodzinie muzułmańskiej. O takich jak Selma sąsiedzi, rodziny, pracodawcy sądzą, że zdradzili islam. – Działamy w ukryciu, bo społeczeństwo nas nie akceptuje. Chrześcijanie innej narodowości nie mają problemu, ale Turcy, którzy porzucili islam, tak. W razie wojny lub terroru nasi bracia i siostry mogą wyjechać, my zostaniemy sami i jedyne, co nam zostaje, to modlitwa do Maryi, matki...

11256

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]