Reklama

Obraz katolika

Obraz katolika

26.09.2016
Czyta się kilka minut
„TP” 38/2016
D

Dzięki „TP” z agnostyka stałem się chrześcijaninem, który stara się szukać Boga i Prawdy. Wcześniej żyłem w przekonaniu, że Kościół katolicki to ludzie żyjący w strachu, poczuciu stałego zagrożenia, często pełni złości i frustracji, próbujący udawać szczęśliwych i trzymający się prostych, trochę dziecięcych algorytmów postępowania. Taki obraz jest oczywiście nieprawdziwy, ale dopiero kontakt z „TP” pokazał mi, że można być katolikiem i nie bać się obserwować uczciwie świata razem z jego paradoksami. Jestem za to bardzo wdzięczny. Teraz nie identyfikuję się z „Tygodnikiem” tak bardzo jak kiedyś, znalazłem własną drogę, ale to doświadczenie pozostanie dla mnie ważne, bo zmieniło kierunek w moim życiu. Mam nadzieję, że zwracając uwagę na akcję „Przekażmy sobie znak pokoju”, również uda Wam się kogoś „pozyskać” dla Boga. Choćby to miała być jedna osoba, będzie to sukces.

(komentarz ze strony tygodnikpowszechny.pl)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]