Reklama

O światłocieniu i Nergalu

O światłocieniu i Nergalu

05.03.2012
Czyta się kilka minut
Ponad 400 osób przysłuchiwało się w ubiegłą środę gorącej dyskusji między ks. Adamem Bonieckim, Bronisławem Wildsteinem i ks. Arturem Stopką.
R

Rozmawiali oni m.in. o zakazie wypowiedzi medialnych nałożonym na redaktora-seniora „TP”, sprawie Nergala, trudnym godzeniu ról dziennikarza i duchownego, granicach wolności, a także o tym, jak katolicy powinni reagować na niesprawiedliwe ataki.

– Chciałbym, aby ks. Boniecki był jeszcze bardziej wyrafinowany niż dotychczas. Żeby potrafił wziąć w nawias swoje wyrafinowanie i zobaczył, że to, co dla niego nie jest groźne, w innym wymiarze groźne być może – ostrzegał Wildstein.

– W sprawie Nergala być może nie było miejsca na światłocień. On wymaga myślenia bardzo analitycznego. W ostrych sporach ludzie nie są czasem w stanie tego światłocienia wyłapać i biorą go za rozmycie – dodawał ks. Stopka.

Ks. Adam Boniecki bronił się z właściwym sobie spokojem: – Upraszczanie wszystkiego, odpowiadanie na oczekiwania ludzi, którzy czekają na pewien typ wiadomości – czy to...

1243

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]