Reklama

Zapytaliśmy sztuczną inteligencję:kto będzie autorem artykułu napisanego przez AI?

Zapytaliśmy sztuczną inteligencję:kto będzie autorem artykułu napisanego przez AI?

25.11.2019
Czyta się kilka minut
Zespół OpenAI z rodzinami, lipiec 2019 r. OPENAI / OPENAI.COM
G

GENERATOR TEKSTU ­GPT-2 jest podobno tak dobry, że umie dopisać ciąg dalszy i będzie on nie do odróżnienia od napisanego przez człowieka. Tak przynajmniej twierdzili jego twórcy z organizacji OpenAI, gdy na początku roku pokazali artykuły napisane przez GPT-2. Wówczas nie ujawnili pełnego kodu generatora, bojąc się, że zostanie wykorzystany do tworzenia na przykład fake newsów.

Z trzech mniejszych wersji modelu GPT-2 inżynier Adam D. King zbudował mniej zaawansowany generator. Po wrzuceniu do niego zdania „Kto będzie autorem artykułu, jeśli w pisaniu pomoże sztuczna inteligencja?” program po krótkiej chwili wyświetla:

Miżna módłu w zającej pomocą urodłości. Takęto w sprawdźl w życzenia sprawdowania przeciwkoj niezłegość, że wiele niego po ręczędzie. Jak został niejną, że nie jest działa, w przeciwko jak może do błędzie, aż będzie z nad za zawadzami...

2651

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Jaki sens ma pytanie systemu po polsku skoro nie zna on naszego języka? Równie dobrze możemy zapytać się chińczyka, który nie zna polskiego i spisać jego wypowiedź. Wkrótce system AI opanuje 100 języków, podobnie jak Google Translate sam je rozpozna i sensownie odpisze. My jakby mniej ... Nie ma się co pocieszać. Zagadnienia wymagające inteligencji trzeba będzie zostawić AI.

Zatem odpowiedź w języku polskim jest jak najbardziej sensowna a nawet dowcipna.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]