Reklama

O powstaniu w getcie i Żydowskim Związku Wojskowym

20.07.2003
Czyta się kilka minut
W

W artykule „Zgubne szukanie (jedynej) prawdy historycznej” („TP nr 26) pani Anka Grupińska pisze, że materiały podawane w mojej książce „Dwa sztandary. Rzecz o powstaniu w getcie warszawskim”, poświęconej Żydowskiemu Związkowi Wojskowemu, są nie sprawdzone. Chciałbym pokazać, że nie jest to stwierdzenie ścisłe.

1. Fakt, że dwa sztandary były zawieszone pierwszego dnia powstania, jest potwierdzony przez Jurgena Stroopa, Władysława Bartoszewskiego oraz połowę „aryjskiej” Warszawy. Fakt, że były powieszone przez ŻZW, jest potwierdzony przez wielu naocznych świadków. Marek Edelman - nie pytany - mówi o tym fakcie Ance Grupińskiej w książce „Ciągle po kole...

6863

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]