Reklama

O niespaniu

O niespaniu

09.05.2016
Czyta się kilka minut
Jak wiadomo, świat składa się tylko z rzeczy śmiesznych bądź nieśmiesznych.
Fot. Grażyna Makara
Stanisław Mancewicz / Fot. Grażyna Makara
I

Im śmieszniej, tym lepiej, im nieśmieszniej, tym gorzej. Ze spraw śmiesznych za najśmieszniejszy uznać należy liścik wysłany przez ministra finansów do sędziego. Zważyć należy, że to pismo jest bardzo śmieszne, a jego jedynym efektem może być powszechne zniechęcenie do studiowania na Harvardzie, gdzie autor się podobno uczył. Czego? Oto magia Harvardu nam prysła, rozczarowani uznajemy, że minister ukończył tam kurs pisania krótkich podań z uzasadnieniem. Dla osiągnięcia perfekcji w tej specjalności – mniemamy – nie trzeba lecieć w garniturku do ojczyzny hamburgera.

W sprawach nieśmiesznych też mamy ruch. Zaiste nieśmieszny był telewizyjny czat prezesa Kaczyńskiego, a to dlatego że wydawał się śmieszny. Nieśmieszność tkwiła w pewnym oderwaniu od normy technologicznej tego typu zamierzeń, którą to normę porzucono najpewniej bez dyskusji, i chyba w imię misji, a misje rzadko...

4326

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]