Reklama

Ładowanie...

O języku tego, co na języku

O języku tego, co na języku

19.06.2019
Czyta się kilka minut
O czym mówimy, gdy mówimy o smaku i o jedzeniu? A o czym powinniśmy zacząć mówić? Opowiadają kucharz i autor książek kulinarnych Grzegorz Łapanowski oraz felietonista kulinarny Paweł Bravo.
Fot. Rawpixel.com @ Pexels / freephotos.cc
Fot. Rawpixel.com @ Pexels / freephotos.cc

Posłuchaj

J

Jedzenie zajmuje nas dziś nieustannie. Ale jak nazwać to, co doznawane? Co o nas mówi język, jakim mówimy o jedzeniu? I czy język może nam pomagać w zmaganiach z ekologicznymi, zdrowotnymi i gospodarczymi problemami, które wiążą się z naszym jedzeniem?

Rozmawiali o tym Grzegorz Łapanowski – kucharz i autor książek kulinarnych, założyciel fundacji „Szkoła na widelcu” i juror polskiej edycji Top Chef, oraz Paweł Bravo – felietonista kulinarny „Tygodnika Powszechnego”, współautor książki „Kuchnia Dantego”. Rozmowę prowadził Michał Kuźmiński – dziennikarz i autor książki „Nauka w kuchni”.

Spotkanie odbyło się w ramach tegorocznej edycji krakowskiego festiwalu nauki Copernicus Festival, której hasłem przewodnim był – język.

Organizatorami Festiwalu Kopernika są Fundacja Centrum Kopernika, Fundacja Tygodnika Powszechnego, Tygodnik Powszechny i Uniwersytet Jagielloński. Projekt współfinansowany jest ze środków Miasta Krakowa, wsparcia udzieliły też Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Templeton Religion Trust. Więcej na CopernicusFestival.com.

Rejestracja dźwięku: Przemysław Kopeć.
Montaż: Michał Kuźmiński.
Muzyka: Kevin MacLeod (incompetech.com) Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0 License

PODKAST TYGODNIKA POWSZECHNEGO

„Podkast Powszechny”: Wszystkie odcinki »

Słuchaj w: Spotify Apple Podcasts Google Podcasts Lecton RSS

„Podkast Powszechny”: o najważniejszych tematach z autorami i gośćmi „Tygodnika” rozmawiają Michał Kuźmiński Krzysztof Story. A także autorskie cykle: Jagielski Story, gdzie co dwa tygodnie informacje o najważniejszych wydarzeniach przeplatają się z historiami i anegdotami z podróży i pracy jednego z najwybitniejszych polskich reporterów i korespondentów wojennych, Wojciecha Jagielskiego, z którym rozmawia Krzysztof Story Punkt zwrotny oraz Własny pokójKatarzyna Kubisiowska i jej goście | Sztuka powszechnie nieznanaMagdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet

PODOBAŁ CI SIĘ PODKAST? WSPIERAJ NAS NA PATRONITE »

Weź, słuchaj!

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter