Reklama

O języku tego, co na języku

O języku tego, co na języku

19.06.2019
Czyta się kilka minut
O czym mówimy, gdy mówimy o smaku i o jedzeniu? A o czym powinniśmy zacząć mówić? Opowiadają kucharz i autor książek kulinarnych Grzegorz Łapanowski oraz felietonista kulinarny Paweł Bravo.
Fot. Rawpixel.com @ Pexels / freephotos.cc
Fot. Rawpixel.com @ Pexels / freephotos.cc

Posłuchaj

J

Jedzenie zajmuje nas dziś nieustannie. Ale jak nazwać to, co doznawane? Co o nas mówi język, jakim mówimy o jedzeniu? I czy język może nam pomagać w zmaganiach z ekologicznymi, zdrowotnymi i gospodarczymi problemami, które wiążą się z naszym jedzeniem?

Rozmawiali o tym Grzegorz Łapanowski – kucharz i autor książek kulinarnych, założyciel fundacji „Szkoła na widelcu” i juror polskiej edycji Top Chef, oraz Paweł Bravo – felietonista kulinarny „Tygodnika Powszechnego”, współautor książki „Kuchnia Dantego”. Rozmowę prowadził Michał Kuźmiński – dziennikarz i autor książki „Nauka w kuchni”.

Spotkanie odbyło się w ramach tegorocznej edycji krakowskiego festiwalu nauki Copernicus Festival, której hasłem przewodnim był – język.

Organizatorami Festiwalu Kopernika są Fundacja Centrum Kopernika, Fundacja Tygodnika Powszechnego, Tygodnik Powszechny i Uniwersytet Jagielloński. Projekt współfinansowany jest ze środków Miasta Krakowa, wsparcia udzieliły też Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Templeton Religion Trust. Więcej na CopernicusFestival.com.

Rejestracja dźwięku: Przemysław Kopeć.
Montaż: Michał Kuźmiński.
Muzyka: Kevin MacLeod (incompetech.com) Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0 License

pobierz RSS Słuchaj w iTunes Słuchaj w Google Podcasts Słuchaj w Spotify Lecton

PODKAST POWSZECHNY

Oficjalny podkast „Tygodnika Powszechnego”: rozmowy z naszymi dziennikarzami, autorami i gośćmi. Tematy, kraj, świat, wiara i kultura, nauka i zmysły. Poważnie, a czasem mniej poważnie. Zapraszają Marta Filipiuk-Michniewicz, Michał Kuźmiński i Marcin Żyła.

Co miesiąc także audycje w autorskich cyklach: Punkt zwrotny oraz Własny pokój: Katarzyna Kubisiowska i jej goście | #DOM, czyli rozmowy Krzysztofa Storego o małej ojczyźnie | Sztuka powszechnie nieznana: Magdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży | Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet 

Weź, słuchaj!

Wszystkie odcinki »

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Współpraca: Audioteka.pl

 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz