Reklama

Sztuczna Inteligencja i my

Sztuczna Inteligencja i my

26.04.2019
Czyta się kilka minut
Dlaczego budzi naszą fascynację i zarazem obawę? Czy doczekamy się kiedyś sztucznej świadomości ze sztucznymi emocjami? I czego dzięki niej dowiadujemy się o sobie?
ryc. AdobeStock
ryc. AdobeStock

Posłuchaj

S

Sztuczna inteligencja – apokaliptyczna wizja przyszłości czy narzędzie ułatwiające nam życie na co dzień?

Czym naprawdę jest i jak się ją trenuje? Jakie dylematy etyczne się z nią wiążą? Czy doczekamy się kiedyś sztucznej świadomości ze sztucznymi emocjami? I czego dzięki niej dowiadujemy się o sobie?

I wreszcie – czy zmieni ona nasz świat? A może już go zmienia?

Rozmawiamy z Łukaszem Kwiatkiem i Łukaszem Lamżą – redaktorami działu naukowego "Tygodnika Powszechnego" oraz dodatku specjalnego "Wielkie Pytania: Sztuczna Inteligencja", który można bezpłatnie przeczytać w naszym serwisie internetowym.


Zobacz także serwis specjalny "Wielkie Pytania na nowo"


Współwydawcą serwisu oraz podkastu jest Fundacja Tygodnika Powszechnego. 

Projekt „Wielkie Pytania dla Polski na nowo” realizujemy dzięki wsparciu z grantu Templeton Religion Trust. Opinie wyrażone na łamach niniejszej publikacji należą wyłącznie do ich autorów i nie muszą one odzwierciedlać stanowiska Templeton Religion Trust.

Wykorzystano utwór Pamgaea, Kevin MacLeod (incompetech.com) na licencji Creative Commons: By Attribution 3.0 License


 

pobierz RSS Słuchaj w iTunes Słuchaj w Google Podcasts Słuchaj w Spotify Lecton

PODKAST POWSZECHNY

Oficjalny podkast „Tygodnika Powszechnego”: rozmowy z naszymi dziennikarzami, autorami i gośćmi. Tematy, kraj, świat, wiara i kultura, nauka i zmysły. Poważnie, a czasem mniej poważnie. Zapraszają Marta Filipiuk-Michniewicz, Michał Kuźmiński i Marcin Żyła.

Co miesiąc także audycje w autorskich cyklach: Punkt zwrotny: Katarzyna Kubisiowska i jej goście | #DOM, czyli rozmowy Krzysztofa Storego o małej ojczyźnie | Sztuka powszechnie nieznana: Magdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży | Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet 

Weź, słuchaj!

Wszystkie odcinki »

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Współpraca: Audioteka.pl

 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.