Reklama

Niezawisłość

Niezawisłość

24.09.2012
Czyta się kilka minut
Poprzedni felieton, dotyczący prowokacji wobec prezesa gdańskiego sądu, napisałem w piątek, 14 września, bezpośrednio po przeczytaniu kilku tekstów na wspomniany temat opublikowanych przez „Gazetę Wyborczą” i „Rzeczpospolitą”.
1

1

Gdybym poczekał do niedzieli, znałbym tożsamość rozmówcy sędziego Milewskiego. Skądinąd: owego rozmówcę trudno nazwać osobą całkowicie wiarygodną, toteż moja opinia o prowokacji pozostaje bez zmian.

2

W poniedziałek, 17 września, ukazała się w „Wyborczej” rozmowa z Jarosławem Gowinem, który nazwał postawę prezesa Milewskiego sprzeniewierzeniem się „świętej zasadzie niezawisłości sędziowskiej”, zauważając jednocześnie, iż „Polacy oczekują, że sądy będą działać sprawnie, a rząd ma demokratyczną legitymację do sprawowania nadzoru administracyjnego, by do tej sprawności mobilizować sądy”. Duch tej wypowiedzi, a także wcześniejsze żądanie dostarczenia do ministerstwa akt sądowych dotyczących Amber Gold, skłonił Ewę Siedlecką do analizy (w tym samym numerze „GW”) „kwadratury niezawisłości sądów”. Z analizy tej wynika, iż w aktualnym...

3131

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]