Reklama

Nie tylko muzeum

Nie tylko muzeum

15.09.2007
Czyta się kilka minut
Dominikanin o. Maciej Zięba zostanie dyrektorem Europejskiego Centrum Solidarności - poinformował minister kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski.
O

O. Zięba, fizyk, teolog i filozof, od 1973 r. związany z opozycją demokratyczną, przez osiem lat był prowincjałem dominikanów. Kieruje Instytutem Tertio Millennio w Krakowie. Zadaniem dyrektora Centrum będzie znalezienie koncepcji dialogu z ideami "Solidarności". W ramach Instytutu Tertio Millennio działa "Akademia Solidarności" organizująca wykłady, warsztaty i spotkania z historycznymi postaciami ruchu.

Nowa gdańska instytucja będzie miejscem wydarzeń kulturalnych, ale też centrum edukacyjnym, naukowym i konferencyjnym. Znajdzie się w niej stała wystawa poświęcona historii "Solidarności" oraz nowoczesne archiwum dokumentów z tego okresu.

Trwa międzynarodowy konkurs architektoniczny na siedzibę Centrum w Gdańsku. Do udziału w nim zakwalifikowano 117 pracowni architektonicznych z całego świata. Zwycięzca zostanie wyłoniony 13 grudnia 2007 r...

2638

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]