Reklama

Nie tylko muzeum

Nie tylko muzeum

15.09.2007
Czyta się kilka minut
Dominikanin o. Maciej Zięba zostanie dyrektorem Europejskiego Centrum Solidarności - poinformował minister kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski.
O

O. Zięba, fizyk, teolog i filozof, od 1973 r. związany z opozycją demokratyczną, przez osiem lat był prowincjałem dominikanów. Kieruje Instytutem Tertio Millennio w Krakowie. Zadaniem dyrektora Centrum będzie znalezienie koncepcji dialogu z ideami "Solidarności". W ramach Instytutu Tertio Millennio działa "Akademia Solidarności" organizująca wykłady, warsztaty i spotkania z historycznymi postaciami ruchu.

Nowa gdańska instytucja będzie miejscem wydarzeń kulturalnych, ale też centrum edukacyjnym, naukowym i konferencyjnym. Znajdzie się w niej stała wystawa poświęcona historii "Solidarności" oraz nowoczesne archiwum dokumentów z tego okresu.

Trwa międzynarodowy konkurs architektoniczny na siedzibę Centrum w Gdańsku. Do udziału w nim zakwalifikowano 117 pracowni architektonicznych z całego świata. Zwycięzca zostanie wyłoniony 13 grudnia 2007 r...

2638

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]