Reklama

Ładowanie...

Nie mówię żegnaj...

29.02.2004
Czyta się kilka minut
Trwający prawie pięć miesięcy konkurs na skład zarządu TVP mamy za sobą. Nie zakończyło się jednak odzyskiwanie telewizji publicznej przez publiczność. A może ono w ogóle się nie zaczęło?.
T

Trzeba było nieomal użyć siły, by odsunąć od władzy “Prezesa-Słońce Roberta I", dającego do zrozumienia, że “TVP to ja". Zamiast zarządu SLD-PSL, mamy zarząd prawicowo-lewicowy z przewagą lewicy 3:2. Nowy prezes, Jan Dworak, w momencie wyboru należał do Platformy Obywatelskiej. Dwóch z trzech członków zarządu telewizji kojarzonych z lewicą było bliskimi współpracownikami Roberta Kwiatkowskiego. Jeden z nich, Stanisław Wójcik (członek “Ordynackiej"), będzie kontrolował finanse, które w związku z podejrzeniami o nieprawidłowości przy finansowaniu produkcji filmowej kontroluje właśnie prokuratura. Drugi, Ryszard Pacławski, będzie odpowiadał za program. Dotychczas był szefem TVP 3, w której część dziennikarzy zachowuje się jakby brała udział w konkursie na najmniej dokuczliwe pytanie zadane przedstawicielom rządzącej partii. Trzeci przedstawiciel lewicy, Marek Hołyński, ma...

1601

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]