Ładowanie...
Nie jesteśmy krzyżowcami
KATARZYNA WIŚNIEWSKA: - Władze i najwyższe duchowe autorytety Iraku potępiły ubiegłotygodniowe zamachy. Czy nie dowodzą one jednak, że pokojowe współistnienie chrześcijan i muzułmanów jest w tym kraju niemożliwe?
O. PHILIPPE KHOSHABA OP: - Zdecydowanie nie. Chrześcijanie są obecni w Iraku od prawie dwóch tysięcy lat, a więc dłużej niż Arabowie, którzy przybyli tu w VII wieku. Nie sądzę, żeby tylko na skutek tych ataków można było twierdzić, że nie ma między nami pokoju.
- Media podają, że to pierwszy raz, kiedy chrześcijanie stali się celem ataków islamskich fundamentalistów...
- Niestety, to nieprawda. Na nasz dominikański kościół w Mosulu granaty spadały już kilkakrotnie, były też pogróżki wobec chrześcijańskich biskupów. Wszystko to wina grup terrorystycznych, którym zależy na tym, by...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
360 zł 160 zł taniej
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
Podobne teksty
Newsletter
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]