Reklama

Nie dla idiotów

Nie dla idiotów

27.09.2011
Czyta się kilka minut
Co łączy zniszczony samochód lubelskiego historyka i decyzję krakowskiego piłkarza o wyborze drużyny narodowej?
"

"Nieznani sprawcy" namalowali swastykę na samochodzie Dariusza Libionki - historyka Holokaustu, pracownika muzeum na Majdanku i członka Centrum Badań nad Zagładą Żydów. Sprawę nagłośniła "Gazeta Wyborcza", piórem Seweryna Blumsztajna ogłaszając "wzbieranie brunatnej fali" i przy okazji uderzając w PiS - przypisując partii Jarosława Kaczyńskiego pośrednią odpowiedzialność za ten i podobne incydenty. Na publikację "Gazety" zareagowała oczywiście "Rzeczpospolita": Bronisław Wildstein w pierwszym zdaniu nazywa atak na Libionkę wybrykiem "jakiegoś idioty", a później koncentruje się już na odpieraniu argumentów Blumsztajna. Dramatyczne doświadczenie Bogu ducha winnego historyka staje się przedmiotem prasowej pyskówki.

Tak się składa, że kilkakrotnie miałem okazję rozmawiać z doktorem Libionką. Za każdym razem byłem pod wrażeniem faktu, że choć temat, którym się...

6566

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]