Reklama

Po rozwodzie, bez rozwodu z Kościołem

Po rozwodzie, bez rozwodu z Kościołem

06.12.2014
Czyta się kilka minut
Jerzy Sosnowski, radiowiec i pisarz: Kościół, stosując wobec rozwodników w nowych związkach surowe reguły, nie twierdzi, że zostaniemy potępieni. Mówi jedynie, że nie dysponuje uprawnieniami, by udzielać sakramentu takim skundlonym katolikom jak ja.
Jerzy Sosnowski Fot. Tomasz Wiech
A

ALEKSANDRA DUDEK i MAREK ZAJĄC: Nie milkną echa Synodu, na którym biskupi dyskutowali m.in. o dopuszczeniu do Komunii rozwiedzionych, którzy żyją w nowych związkach. Jedni przyjęli to z nadzieją, inni pomstują na Franciszka. A Pan?

JERZY SOSNOWSKI: Nie umiem identyfikować się z żadną ze stron. Rzecz w tym, że przy całym moim entuzjazmie dla propozycji kard. Waltera Kasperarozumiem też opór przeciwników zmian. Sytuację ludzi takich jak ja komentatorzy z obu stron straszliwie upraszczają.

Na blogu postawił Pan pytanie, którego nikt w dyskusjach wokół Synodu nie zadał: czy sakrament małżeństwa jest w Kościele prawem, przywilejem czy pokrzepieniem?
Na poziomie ogólnych zasad moralność ufundowana przez chrześcijaństwo wydaje się jasna, ale w Kościele pojawia się silna pokusa, żeby etykę formułować w konwencji zapisów...

19601

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]