Reklama

Ładowanie...

Nasza mała stabilizacja

06.02.2006
Czyta się kilka minut
Bohaterowie to para trzydziestolatków, ludzi sukcesu. Mają wszystko - od luksusowego apartamentu po najmodniejszy model okularów. No i przede wszystkim dobrze płatną pracę. W chwili, gdy to wszystko tracą, ukazuje się dojmująca pustka ich życia.
Monika Kwiatkowska-Dejczer (Laura) i Maciej Stuhr (Nikodem)
J

Jest niedziela, dzień wolny od pracy. Przestrzeń życia prywatnego, w tygodniu skurczona do dwóch i pół minuty porannego seksu, dzisiaj wydłużyła się do przytłaczających rozmiarów. Pospać, potańczyć, pooglądać telewizję - to nie tyle pomysły na wypełnienie dnia, ile sposób na to, by uniknąć istotnej rozmowy. Nikodem (Maciej Stuhr) i Laura (Monika Kwiatkowska--Dejczer) żyją ze sobą od sześciu miesięcy, jednak w natłoku obowiązków nie mieli czasu się poznać.

Podjęta niechętnie rozmowa prowadzi do obopólnego wyznania: Nikodem i Laura stracili pracę. Elektrycznie zasuwane żaluzje, abonament w klubie golfowym, wyjazdy zagraniczne dwa razy w roku... "Boję się... że nam zabraknie kasy" - mówi Laura. W jej słowach pobrzmiewa echo Różewiczowskiej "Stabilizacji", dostosowanej do nowoczesnych realiów. Życie na odpowiednim poziomie, na pokaz, w trosce o to, by nie zostać...

3402

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny + bilety w prezencie
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Teraz do dostępu prezent: 2 bilety kinowe na film „Johnny”!

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]