Reklama

Nasz pasaż

Nasz pasaż

03.04.2016
Czyta się kilka minut
D

Dziesięć metrów wzwyż

Nadeszła chwila, na którą krakowianie czekali 37 lat. 30 marca o godz. 16.15 na działkę przy rondzie Mogilskim, gdzie stoi słynny nieukończony wieżowiec zwany Szkieletorem, wjechała pierwsza koparka. Firma Trans-Ziem zajmie się rozbiórką elementów konstrukcji, które nie są przeznaczone do adaptacji; później nastąpi rozbudowa i nadbudowa. Biurowiec o nazwie Unity Tower, wyglądem nawiązujący do nowojorskiego Rockefeller Centre, ma być gotowy w drugiej połowie 2017 r. Będzie miał 102,5 m wysokości (Szkieletor ma 92 m).

Gatunki dziennikarskie
Ciąg dalszy zmian w Radiu Kraków. Po tym, jak ze stanowiska dyrektora usunięto Marcina Pulita, zerwano współpracę z Dominiką Kozłowską, naczelną miesięcznika „Znak”. Powodem była audycja, do której zaprosiła Henryka Woźniakowskiego,...

2439

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]