Reklama

Nasz pasaż

Nasz pasaż

03.04.2016
Czyta się kilka minut
D

Dziesięć metrów wzwyż

Nadeszła chwila, na którą krakowianie czekali 37 lat. 30 marca o godz. 16.15 na działkę przy rondzie Mogilskim, gdzie stoi słynny nieukończony wieżowiec zwany Szkieletorem, wjechała pierwsza koparka. Firma Trans-Ziem zajmie się rozbiórką elementów konstrukcji, które nie są przeznaczone do adaptacji; później nastąpi rozbudowa i nadbudowa. Biurowiec o nazwie Unity Tower, wyglądem nawiązujący do nowojorskiego Rockefeller Centre, ma być gotowy w drugiej połowie 2017 r. Będzie miał 102,5 m wysokości (Szkieletor ma 92 m).

Gatunki dziennikarskie
Ciąg dalszy zmian w Radiu Kraków. Po tym, jak ze stanowiska dyrektora usunięto Marcina Pulita, zerwano współpracę z Dominiką Kozłowską, naczelną miesięcznika „Znak”. Powodem była audycja, do której zaprosiła Henryka Woźniakowskiego,...

2439

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]