Reklama

„Największy cyrk świata” kończy działalność

„Największy cyrk świata” kończy działalność

16.01.2017
Czyta się kilka minut
„Największy cyrk świata” – amerykański Ringling Bros. and Barnum & Bailey Circus – kończy działalność po 146 latach „ze względu na wysokie koszty utrzymania oraz protesty obrońców zwierząt”.
Fot. Andrew Caballero-Reynolds / AFP / EAST NEWS
Z

Założony w 1871 r. cyrk znany był początkowo z pokazów „osobliwości”, takich jak karły, olbrzymy islandzkie czy syrena z Fidżi, a z czasem także z wielkich rewii z udziałem tresowanych zwierząt. W 2015 r., po serii pro-testów, właściciele cyrku zostali zmuszeni do wycofania z programu ich największej atrakcji – pokazów słoni.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Teraz mają Trumpa...
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]