Reklama

Muzyka wszech czasów

Muzyka wszech czasów

16.06.2014
Czyta się kilka minut
Jestem nawróconym poganinem z początków chrześcijaństwa, który zachował wszystko ze swojej pogańskiej kultury. Próbuję zrozumieć moment narodzin chrześcijaństwa za pomocą muzyki.
Fot. Philippe Matsas / OPALE / EAST NEWS
I

IWONA PUCHALSKA, JAKUB PUCHALSKI: Jest Pan nie tylko kantorem i restauratorem śpiewu chorałowego, niekoniecznie gregoriańskiego, ale też stałym gościem festiwalu „Pieśń naszych korzeni” w Jarosławiu – gościem wręcz współkształtującym jego oblicze. Jest Pan tu u siebie?
MARCEL PÉRÈS: Marcin Bornus-Szczyciński skontaktował się ze mną, kiedy inaugurował festiwal, czyli 20 lat temu. Miał pomysł na zrobienie „festiwalu inaczej” – zainteresowało mnie właśnie to „inaczej”.
Chciał, żeby artyści mogli zatrzymać się na miejscu, poprzebywać ze sobą – żeby to było miejsce spotkań nie tylko z publicznością, lecz także między artystami. Przez lata przeszliśmy drogę, która była prawdziwą pielgrzymką muzyczną, zawsze próbując odkryć korzenie – zgodnie z tytułem festiwalu. Szukaliśmy ich wszędzie: w tradycji Europy Środkowej, Wschodniej, Zachodniej,...

17378

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]