Moja wyspa skarbów

Wojciech Mann: Ojciec nie był typem agitatora, który wołał na barykady. Miał wolność w sobie, więc o nic nie musiał walczyć.

Reklama

Moja wyspa skarbów

Moja wyspa skarbów

10.12.2018
Czyta się kilka minut
Wojciech Mann: Ojciec nie był typem agitatora, który wołał na barykady. Miał wolność w sobie, więc o nic nie musiał walczyć.
MARCIN MANN DLA „TP”
K

KATARZYNA KUBISIOWSKA: Tato Pana namalował?

WOJCIECH MANN: Nie. Właściwie jedyne osoby, które w mojej pamięci zostały przez ojca uwiecznione, to moja siostra, gdy była małą dziewczynką, i siostra mamy.

Zdumiewające, że tylko one.

Często tak jest, że jak jest fotograf w rodzinie, to dopiero zmuszony i na samym końcu fotografuje kogoś z domowników. Widzieliśmy się z ojcem codziennie, to po co jeszcze miał nas malować? Poza tym nie było z naszej strony takiego oczekiwania. Nie traktowałem go jako artysty, on po prostu był moim ojcem, który ładnie malował i za to mu jeszcze, od czasu do czasu, płacili.

Lecz wstęp do tego, co miał w głowie, mieliśmy bardzo ograniczony.

Bo?

Miałem wrażenie, że gdy maluje, wchodzi do innego pokoju. I jednocześnie to nie było tabu: nie podglądajcie dzieci ojca w pracy, bo tego nienawidzi. Jak...

23973

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]