Reklama

Moda na kamikadze

Moda na kamikadze

15.08.2015
Czyta się kilka minut
Do walki o Biały Dom stanął Donald Trump, raczej zgrywus i awanturnik niż polityk. Nie można go jednak lekceważyć.
Fot. Nicholas Kamm / AFP / EAST NEWS
E

Ekscentryczny nowojorski biznesmen zgłosił się do republikańskich prawyborów, które wyłonią kandydata partii w przyszłorocznej walce o prezydenturę – i od razu kilkoma głupstwami zjednoczył przeciwko sobie publicystów i komentatorów, od prawa do lewa.

Jego występ w pierwszej debacie zakończył się katastrofą. On sam, niczym niezrażony, już dzień później wyzywał na Twitterze swoich rywali od „półgłówków”. Ale wyborcom Republikanów to się podoba. Donald Trump w sondażach zajmuje pierwsze miejsce.

– Jeżeli tendencja się utrzyma i ten facecjonista pozostanie liderem, to znaczy, że przeżywamy właśnie potężny kryzys zasad demokratycznych – mówi „Tygodnikowi” prof. Dante Scala, politolog z Uniwersytetu New Hampshire.

Orgazmy i szczepionki

Parafrazując słowa rumuńskiego filozofa Constantina Noiki, można powiedzieć, że politycy są jak konie – dzielą...

5189

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]