Reklama

Ładowanie...

Misterium głosu

01.04.2008
Czyta się kilka minut
Podczas tegorocznego festiwalu Misteria Paschalia triumfy święcili wokaliści. A ściślej mówiąc: śpiewaczki.
N

Nie będzie przesady w stwierdzeniu, że świąteczny tydzień postanowiły w Krakowie spędzić niekwestionowane gwiazdy światowej wokalistyki. I to w nagromadzeniu wyjątkowym. Niemal każdego wieczora ze sceny słychać było wyśmienite interpretacje arcydzieł barokowych mistrzów, dzielnie wspierane przez dyrygentów i muzyków najwyższej próby, a nierzadkie spotkania artystek tej samej muzycznej wielkości owocowały zjawiskowymi pojedynkami.

Śpiewacze igrzyska

Pod tym względem nie miało sobie równych koncertowe wykonanie opery "Bajazet" Antonia Vivaldiego. Dzieło, które zabrzmiało w Niedzielę Wielkanocną pod batutą Fabio Biondiego, stało się areną śpiewaczych igrzysk, ringiem zmagań z fajerwerkowo zapisanymi ariami. Pozbawiona scenicznego sztafażu, ograniczona tylko do mechanicznej sekwencji recytatywów i arii, co rusz przerywana...

7829

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]