Reklama

Misjonarz na scenie świata

Misjonarz na scenie świata

15.09.2007
Czyta się kilka minut
WOJCIECH PIĘCIAK: - Papież Benedykt XVI podróżuje rzadko, wizyta w Austrii była jego pierwszą w tym roku pielgrzymką do kraju Europy. Dlaczego przyjechał właśnie do Austrii?
K

KS. PAUL ZULEHNER: - Na początku był to przypadek. Kilka lat temu Joseph Ratzinger był w Mariazell, jeszcze jako kardynał, na międzynarodowym spotkaniu z udziałem kilkudziesięciu tysięcy pielgrzymów z krajów Europy Środkowej. Bardzo mu się tam spodobało i spontanicznie obiecał, że przyjedzie znowu. Teraz pojawiła się okazja w postaci jubileuszu 850-lecia tamtejszego sanktuarium maryjnego. A że jubileusz ten miał wymiar nie tylko austriacki, lecz również międzynarodowy, bo Mariazell jest popularnym miejscem pielgrzymkowym nie tylko w Austrii, zapewne ułatwiło to Papieżowi podjęcie decyzji i przyjęcie zaproszenia. Podczas uroczystości z udziałem Benedykta XVI w Mariazell było w istocie wielu wiernych także z Czech, Słowacji, Węgier czy Słowenii.

Sensacyjne 20 procent

- Wizytę papieską przygotowano perfekcyjnie pod...

12403

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]