Reklama

Ładowanie...

Misjonarz na scenie świata

15.09.2007
Czyta się kilka minut
WOJCIECH PIĘCIAK: - Papież Benedykt XVI podróżuje rzadko, wizyta w Austrii była jego pierwszą w tym roku pielgrzymką do kraju Europy. Dlaczego przyjechał właśnie do Austrii?
K

KS. PAUL ZULEHNER: - Na początku był to przypadek. Kilka lat temu Joseph Ratzinger był w Mariazell, jeszcze jako kardynał, na międzynarodowym spotkaniu z udziałem kilkudziesięciu tysięcy pielgrzymów z krajów Europy Środkowej. Bardzo mu się tam spodobało i spontanicznie obiecał, że przyjedzie znowu. Teraz pojawiła się okazja w postaci jubileuszu 850-lecia tamtejszego sanktuarium maryjnego. A że jubileusz ten miał wymiar nie tylko austriacki, lecz również międzynarodowy, bo Mariazell jest popularnym miejscem pielgrzymkowym nie tylko w Austrii, zapewne ułatwiło to Papieżowi podjęcie decyzji i przyjęcie zaproszenia. Podczas uroczystości z udziałem Benedykta XVI w Mariazell było w istocie wielu wiernych także z Czech, Słowacji, Węgier czy Słowenii.

Sensacyjne 20 procent

- Wizytę papieską przygotowano perfekcyjnie pod względem medialno-technologicznym, także...

12401

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]