Reklama

Misjonarz na scenie świata

Misjonarz na scenie świata

15.09.2007
Czyta się kilka minut
WOJCIECH PIĘCIAK: - Papież Benedykt XVI podróżuje rzadko, wizyta w Austrii była jego pierwszą w tym roku pielgrzymką do kraju Europy. Dlaczego przyjechał właśnie do Austrii?
K

KS. PAUL ZULEHNER: - Na początku był to przypadek. Kilka lat temu Joseph Ratzinger był w Mariazell, jeszcze jako kardynał, na międzynarodowym spotkaniu z udziałem kilkudziesięciu tysięcy pielgrzymów z krajów Europy Środkowej. Bardzo mu się tam spodobało i spontanicznie obiecał, że przyjedzie znowu. Teraz pojawiła się okazja w postaci jubileuszu 850-lecia tamtejszego sanktuarium maryjnego. A że jubileusz ten miał wymiar nie tylko austriacki, lecz również międzynarodowy, bo Mariazell jest popularnym miejscem pielgrzymkowym nie tylko w Austrii, zapewne ułatwiło to Papieżowi podjęcie decyzji i przyjęcie zaproszenia. Podczas uroczystości z udziałem Benedykta XVI w Mariazell było w istocie wielu wiernych także z Czech, Słowacji, Węgier czy Słowenii.

Sensacyjne 20 procent

- Wizytę papieską przygotowano perfekcyjnie pod...

12403

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]