Reklama

Franciszek ufa sumieniu

Franciszek ufa sumieniu

11.04.2016
Czyta się kilka minut
„Amoris laetitia” to nie tylko podręcznik duszpasterski, lecz także hymn pochwalny dla miłości.
Kard. Lorenzo Baldisseri i Christoph Schönborn prezentują adhortację. Watykan, 8 kwietnia 2016 r. Fot. Franco Origlia / GETTY IMAGES
K

Kochający się ludzie, znajdujący się na najróżniejszych etapach ich wspólnej historii, którym zależy na dojrzewaniu ich relacji – zarówno w namiętnej rozkoszy, jak też w doświadczaniu bólu – powinni zapoznać się z tym dokumentem, z wielkim dla siebie pożytkiem. Jego fragmenty brzmią bowiem z jednej strony jak pieśń o miłości, obejmująca też seks i namiętność, a z drugiej jak podręcznik duszpasterstwa małżeństw, zawierający przemyślenia o dzieciach i rodzinie. I to na różnych etapach: od miłości młodej i dopiero się rodzącej aż po dojrzałą; przez dni dobre i radosne, jak też złe i wstrząsane kryzysami. Papież okazuje tu znów wrażliwość na cierpienie i pisze nawet, że czasem rozstanie małżonków może być nieuniknione, a nawet moralnie konieczne (241).

Sakrament to lek

Jeśli idzie o dostęp do komunii dla osób rozwiedzionych, żyjących w nowym związku, papież...

5972

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]