Reklama

Franciszek ufa sumieniu

11.04.2016
Czyta się kilka minut
„Amoris laetitia” to nie tylko podręcznik duszpasterski, lecz także hymn pochwalny dla miłości.
Kard. Lorenzo Baldisseri i Christoph Schönborn prezentują adhortację. Watykan, 8 kwietnia 2016 r. Fot. Franco Origlia / GETTY IMAGES
K

Kochający się ludzie, znajdujący się na najróżniejszych etapach ich wspólnej historii, którym zależy na dojrzewaniu ich relacji – zarówno w namiętnej rozkoszy, jak też w doświadczaniu bólu – powinni zapoznać się z tym dokumentem, z wielkim dla siebie pożytkiem. Jego fragmenty brzmią bowiem z jednej strony jak pieśń o miłości, obejmująca też seks i namiętność, a z drugiej jak podręcznik duszpasterstwa małżeństw, zawierający przemyślenia o dzieciach i rodzinie. I to na różnych etapach: od miłości młodej i dopiero się rodzącej aż po dojrzałą; przez dni dobre i radosne, jak też złe i wstrząsane kryzysami. Papież okazuje tu znów wrażliwość na cierpienie i pisze nawet, że czasem rozstanie małżonków może być nieuniknione, a nawet moralnie konieczne (241).

Sakrament to lek

Jeśli idzie o dostęp do komunii dla osób rozwiedzionych, żyjących w nowym związku, papież...

5972

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]