Ładowanie...
Miasto i muzyka
Miastami muzyki były już Londyn, Debreczyn, Kopenhaga, Sztokholm, Drezno i Montreal, wkrótce do tego grona dołączą Paryż i Amsterdam. W ostatnim tygodniu stycznia bohaterem cyklu stała się Warszawa.
Muzyka brzmiała w kilku miejscach, jej siłą była różnorodność (barok, romantyzm, XX wiek, awangardowy projekt “Lutosphere"). Nie ograniczono się tylko do polskich wykonawców, polskiej muzyki. I dobrze, bo dla obcokrajowców może być ciekawe, jak gramy innych (“Symfonia psalmów" Strawińskiego, “Gloria" Poulenca), jak inni grają naszą muzykę (Górecki i Szymański w wykonaniu The Belcea Quartet).
Koncert The Belcea Quartet był jednym z najjaśniejszych punktów festiwalu. Brytyjczycy (z polskim altowiolistą Krzysztofem Chorzelskim) grali jak natchnieni. Świetnie zagrany “Kwartet B-dur" op. 50 nr 1 Haydna okazał się jedynie introdukcją. “Pięć utworów na...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
Podobne teksty
Newsletter
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]