Reklama

Ładowanie...

Media publiczne i butaforka

28.09.2003
Czyta się kilka minut
Gdy prace komisji śledczej w sprawie afery Rywina odkryły pokrętne kulisy powstawania ustawy o RTV oraz potwierdziły równie ciemne mechanizmy wyłaniania rad nadzorczych i zarządów mediów publicznych wydawało się, że nastąpią w tej sferze gwałtowne zmiany. Nadzieje podsycał fakt, że w tym samym czasie wybierać miano nowe rady. Stało się inaczej.
J

Jedynie w wypadku rady nadzorczej TVP przełamano zwyczaj obsadzania stanowisk w wyniku niejawnych międzypartyjnych przetargów. Lecz i tu po trzech miesiącach rada nadzorcza dalej nie zdecydowała, co zrobić ze skompromitowanym prezesem. A ostatnio podjęła uchwałę o wyłanianiu zarządu w drodze publicznego konkursu, co byłoby dobrą wiadomością, gdyby konkurs przeprowadzono szybko, a podobne zorganizowano w 18 spółkach polskiego radia. Jednak uchwała rady nadzorczej TVP nie określa nawet terminu zmian. Mówi się a to o grudniu, a to o styczniu, a to o marcu... Dodatkowo nowy zarząd ma być pięcioosobowy. Nie wiadomo jednak, czy cały będzie wyłoniony w wyniku konkursu, czy tylko nowe trzy osoby - a dotychczasowi dwaj prezesi wejdą doń awansem. Ciekawy jest też skład ewentualnego konkursowego jury. Szef rady nadzorczej (nominowany przez SLD), przedstawiciel KRRiT (większość ma SLD...

1323

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]