Reklama

Matnia ogólna

Matnia ogólna

19.01.2015
Czyta się kilka minut
Stoję sam, wiatr wyje i smaga. Żywej duszy, jednego światełka. Tylko śnieg i pustynia – a ja nie mam pojęcia, co dalej ze sobą robić.
T

Ten sen śni mi się od lat. Zaczęło się od tego, że zagubiłem się zimą na kazachskim odludziu.
Mara bierze się pewnie stąd, że wykazuję kiepską orientację w terenie, a więc ciągłą gotowość do gubienia się. Jedni po nocach spadają do głębokiej studni, inni składają zeznanie w izbie skarbowej, jeszcze inni jedzą rodzinny obiad – każdy ma swój koszmar. Ja też mam swój i bardzo go nie lubię.
Śnieżna pustynia przyśniła mi się znowu akurat po tym, jak zobaczyłem „Lewiatana” Andrieja Zwiagincewa. Po zwiagincewowskiej „Jelenie” też miałem nocne koszmary, tak więc na „Lewiatana” wcale nie miałem ochoty. Ale do oglądania namówili mnie recenzenci i rosyjski minister kultury, pan Miednicki, Władimir Rostisławowicz. Wszyscy oni twierdzili, że Zwiagincew nakręcił film o tym, jak Rosjanie piją wódę i przeklinają (to tematy mi bliskie), oraz o tym, jak putinowska Rosja niszczy ludzi (a to...

5155

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]