Reklama

Masakra i podejrzenia

Masakra i podejrzenia

12.10.2015
Czyta się kilka minut
Fot. Yasin Akgul / AFP / EAST NEWS
D

Do minionego poniedziałku nikt się nie przyznał do przeprowadzenia zamachu w Ankarze, w którym w sobotę 10 października zginęło prawie 100 osób, a 500 zostało rannych; byli to uczestnicy pokojowej demonstracji, anty-rządowej i prokurdyjskiej. Rząd Turcji obwinia o zamach tzw. Państwo Islamskie, Kurdowie zaś są przekonani, że stoi za nim właśnie rząd lub/i tureccy ekstremiści prawicowi. Masakra, po której w wielu miastach doszło do starć z policją – protestowali Kurdowie i przeciwnicy prezydenta Erdoğana – jeszcze bardziej zaognia atmosferę przed wyborami do parlamentu, zaplanowanymi na 1 listopada. Na zdjęciu: pogrzeb jednej z ofiar zamachu (o Turcji piszemy też w dziale Świat). ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]