Reklama

Marszałek prezydentem

Marszałek prezydentem

03.02.2014
Czyta się kilka minut
Nowym prezydentem Egiptu zostanie minister obrony i dowódca armii. Jego kandydaturę przedstawia się jako spełnienie woli narodu. Trzy lata po rewolucji Egipcjanie wolą stabilizację zamiast wolności.
W

W poniedziałek 27 stycznia tymczasowy prezydent Egiptu Adly Mansur nominował na stopień marszałka polnego dotychczasowego generała i ministra obrony Abdela Fattaha El-Sisiego. Tego samego dnia Najwyższa Rada Sił Zbrojnych – organ de facto polityczny – poparła kandydaturę swego przewodniczącego, świeżo mianowanego marszałka, na urząd prezydenta (zaznaczając jednocześnie, że ostateczną decyzję o kandydowaniu podejmie sam zainteresowany).
Poprzedniego dnia prezydent Mansur ogłosił, że wybory prezydenckie odbędą się przed parlamentarnymi – zmieniając tym samym kalendarz polityczny, przyjęty latem 2013 r., tuż po tym, jak armia odsunęła od władzy prezydenta-islamistę Mursiego. „Większość sił politycznych domagała się wyborów prezydenckich przed parlamentarnymi. Aby sprostać ich oczekiwaniom, zmodyfikowałem porządek transformacji” – oznajmił Mansur.
Oficjalne...

4566

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]